O nas -

Sklep Orange Tree

Sklep „Orange Tree” powstał w połowie 2004 roku i od początku oferował nie tylko meble z Indii, ale również różnego rodzaju inne wyroby rękodzielnicze służące do urządzania i dekoracji wnętrz.

Naszą siedzibą była hala z dodatkowym budynkiem wystawowym na terenie miejscowości Majdan w gm. Wiązowna – przy samej trasie Warszawa-Lublin. Mieliśmy do dyspozycji powierzchnię 1000 m2.

Początkowo działaliśmy pod nazwą „Meble Indyjskie”, ponieważ w tym czasie nikt w Polsce nie używał tej frazy (były jedynie „meble kolonialne”) i wydawała nam się na tyle unikalna, że mogła nam służyć za nazwę własną. Jednak w 2006 roku nastąpił prawdziwy wysyp konkurencji używającej tego samego sformułowania, więc byliśmy zmuszeni do obrania sobie bardziej zindywidualizowanej nazwy. Tak zrodziło się „Orange Tree”.

Od początku sprowadzaliśmy towar nieznany wcześniej  Polsce, w tym meble kolorowe, rustykalne, industrialne, postarzane i antyki, drzwi, kolumny, huśtawki i dużo innych niestandardowych wyrobów.

Zawsze staraliśmy się mieć towar maksymalnie unikalny i zróżnicowany. Nie kierowaliśmy się modami rynkowymi i tym „co idzie”, tylko kupowaliśmy taki towar, który sami uważaliśmy za interesujący i godny zaoferowania w Polsce, nawet pomimo świadomości, że niektóre rzeczy będą trudne do sprzedania. Szliśmy trochę pod prąd rynku i staraliśmy się wzbogacić go o nieznane dotąd wzory. „Interes” był na drugim miejscu. Na pierwszym zawsze miłość do rękodzieła Indii. Tak jest do dzisiaj, bez względu na lepsze i trudniejsze okresy.

Staraliśmy się i staramy, aby klient za każdym razem był zadowolony. Nie przekonujemy nieprzekonanych do zakupów. Staramy się uczciwie doradzić, zadbać o jakość nie tylko towaru, ale przede wszystkim obsługi, a w razie problemów – rozwiązać je na korzyść klienta.

Na początku 2017 roku stworzyliśmy nową ofertę. Do tego momentu sprzedawaliśmy tylko to, co sami wybraliśmy w Indiach i sprowadziliśmy do Polski na własne ryzyko. Teraz, poprzez nowo stworzoną stronę internetową, istnieje możliwość zamówienia towaru w Indiach po bardzo cenach i z możliwością przeróbek konstrukcyjno-wymiarowych oraz kolorystycznych. Jest to możliwe, ponieważ ten towar będzie dopiero wyprodukowany w Indiach – właśnie na zamówienie.

W połowie 2018 roku, czyli po 14 latach, zmuszeni byliśmy do zmiany siedziby sklepu z powodu odebrania nam połowy budynku pod poszerzoną trasę szybkiego ruchu S17 Warszawa-Lublin. Przenieśliśmy się kilometr bliżej Warszawy. Pozostaliśmy wierni tej samej miejscowości – Majdan k. Wiązowny.

Firma ma charakter rodzinny ze 100% kapitałem polskim.

Orange Tree – meble indyjskie

Chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim naszym Klientkom i Klientom za zaufanie i zakupy w „Orange Tree”. Zarówno tym anonimowym, jak i tym znanym z mniejszych i większych ekranów, wśród których można wyróżnić:

Ewa Błaszczyk
(aktorka)

Wojciech Cejrowski
(podróżnik, dziennikarz)

Andrzej Chyra
(aktor, reżyser)

Rafał Cieszyński
(aktor)

Ryszard Czarnecki
(polityk)

Paweł Deląg
(aktor)

Katarzyna Dowbor
(dziennikarka)

Maciej Dowbor
(dziennikarz, prezenter TV)

Urszula Dudziak
(wokalistka jazzowa, kompozytorka)

Katarzyna Frank-Niemczycka
(businesswoman)

Witold Gadowski
(dziennikarz, pisarz)

Dorota Gawryluk
(dziennikarka, prezenterka TV)

Leszek Głódź
(biskup)

Edyta Górniak
(piosenkarka)

Mirosław Hermaszewski
(generał, pilot, kosmonauta)

Olga Jackowska „Kora”
(piosenkarka)

Olivier Janiak
(dziennikarz, prezenter TV)

Kayah
(piosenkarka)

Joanna Koroniewska
(aktorka)

Janusz Korwin-Mikke
(polityk)

Tomasz Kot
(aktor)

Kasia Kowalska
(piosenkarka, kompozytorka)

Seweryn Krajewski
(kompozytor, piosenkarz, muzyk)

Rafał Królikowski
(aktor)

Dariusz Krupa
(muzyk, piosenkarz)

Maciej Kurzajewski
(prezenter TV, dziennikarz)

Jarosław Kuźniar
(prezenter TV)

Karolina Malinowska
(modelka, aktorka)

Stanisław Michalkiewicz
(publicysta, polityk)

Katarzyna Nosowska
(piosenkarka)

Tomasz Sakiewicz
(dziennikarz, publicysta)

Magdalena Schejbal
(aktorka)

Krystyna Sienkiewicz
(aktorka)

Justyna Steczkowska
(piosenkarka, kompozytorka)

Grażyna Torbicka
(dziennikarka, prezenterka TV)

Mika Urbaniak
(wokalistka)

Jakub Wesołowski
(aktor, prezenter TV, dziennikarz)

Agnieszka Włodarczyk
(aktorka, piosenkarka)

Martyna Wojciechowska
(prezenterka TV, dziennikarka, podróżniczka, pisarka)

Patrycja Woy-Wojciechowska
(modelka, fotografka, reżyserka)

Szymon Wydra
(wokalista, kompozytor, muzyk)

Marleta Żukowska
(aktorka)

Lista jest niepełna, ponieważ jest z pamięci. Za brak niektórych przepraszamy.

Największą radość sprawiają nam listy od osób, które są zadowolone z zakupów – z naszego towaru i sposobu obsługi. To dla nas ogromna satysfakcja. Bardzo dziękujemy.

Z niektórymi z tych opinii można się zapoznać na tej stronie.